Velikonoce 2021

Moji milí,
pozdravuji vás téměř na konci postní doby. Máme za sebou už pouze Květnou neděli a pak nás čekají Velikonoce. Video s promluvou z Květné neděle opět naleznete na našem kanále Youtube (Husiti Břevnov).

Bohužel už je nám všem asi dost jasné, že Velikonoce nebudeme moci strávit tak, jak jsme byli zvyklí. Opět. To ale nevadí Velikonoce se rozhodně neruší. Ježíšova oběť za nás všechny a jeho porážka smrti zůstává platná i v době celosvětové pandemie. Možná zvěst vzkříšení v této době vyniká ještě víc, než v předchozích letech. 
Ale co nás tedy společně na Velikonoce čeká v našem břevnovském sboru? Sederová večeře letos opět nebude.


Na Velký pátek se ale sejdeme. Opět si projdeme křížovou cestu. Tentokrát jsme ale omezeni na okres hlavního města. Takže jsme vybrali křížovou cestu na Petříně. Abychom se vyhnuli případným davům a zároveň, aby pro nás tento velký svátek byl něčím speciální, sejdeme se ještě před úsvitem. Moje představa je, že sraz bude v 5:45 na zastávce tramvaje č. 22 Pohořelec. Odtud bychom se vydali promenádou Raula Wallenberga směrem k prvnímu zastavení křížové cesty. Určitě se zastavíme u Kaple Božího hrobu a možná bude otevřen i katedrální chrám sv. Vavřince. Slunce by mělo na Velký pátek vycházet v 6:37, myslím si, že to bude krásné 🙂 A moc děkuji Kristýně za tento nápad! Takže: Velký pátek 5:45 na Pohořelci.


Neděle vzkříšení bude zahájena bohoslužbou tradičně v 10:00. Budeme sloužit Farského liturgii a čekají nás oblíbené Velikonoční písně. Součástí bohoslužby bude i obnova křtu.
To je k Velikonocům letos všechno, věřím ale, že příští rok už se vrátíme do normálu 🙂

Sestry a bratři, teď trochu na jinou, vážnější notu. Moc dobře vím, že nám všem chybí posezení po bohoslužbách. A vím, že v některých náboženských obcích se po bohoslužbě scházejí na kávu, čaj a sušenky. Což je nejen porušování nastavených pravidel, ale podle mě osobně je to naprosto nezodpovědné.  Zatím nehodlám naše čaje po bohoslužbě obnovovat. Kompletní očkování z naší obce mají zatím pouze dvě osoby, nemocnice jsou stále plné, jeden náš soused z ulice je zrovna teď na ventilátoru na Bulovce (a ne, nemá žádnou další nemoc a je mu 43). Prosím, vydržme to ještě. Už jen kvůli těm doktorům, kteří už celé situace také musejí mít plné kecky, jak se říká. Vždyť čaj po bohoslužbě, to už tu zrovna můžeme pořádat koncert nebo párty…je to jako ruská ruleta-kdo se nakazí a kdo bude mít zlý průběh. Vím, že je to únavné. Samotnou mě to vyčerpává a leze mi to na nervy. Ale stejně, vydržme to ještě chvíli. Věřím, že proočkovanost se zvýší, že léto nám dá možnost nějakého pěkného výletu nebo alespoň pikniku v klášteře (už skoro rok ho plánuji, protože jsem pořádně neměla příležitost s vámi oslavit mou velkou událost z loňska  😀 ). Buďme opatrní na sebe i na druhé. Neriskujme kvůli čaji po bohoslužbě. Brzy si naše společenství opět užijeme v plnosti 🙂
Některé z nás jsou v současné době uzavřeny v jiných okresech a nemohou dorazit na bohoslužby. Chci, abyste věděly, že na vás vždycky moc myslíme. A nebojte se Pán je s vámi a to nejen v neděli, ale vždycky nás všechny podepírá v těžkých chvílích, kterými právě procházíme. Ať už se vidíme každou neděli, nebo nás lockdown rozdělil, nebo se bojíme o své blízké a abychom je nenakazili… vždycky jsme minimálně v neděli spolu. Propojují nás modlitby i Duch svatý, který nás všechny spojuje a posiluje každý den.Vydržme to, nevzdávejme to, nepodléhejme, věřím, že už se to brzy obrátí k lepšímu. Není třeba si asi nic nalhávat. Svět zůstane proměněn. Šílené konspirace, nenávist mezi lidmi a rozdělení celé společnosti,…,  to jen tak nezmizí. Ale tam pak začne práce pro nás. Abychom hledali to, co lidi spojuje, abychom se stali nástrojem, který září Božím pokojem. 😉 Abychom vnášeli do rozděleného světa lásku a budovali mosty nad propastmi, které nejen za pandemie vznikají.Nebudeme na to sami, věřím, že se nám dostane od Pána ohromné posily. 

Poslední informace se týká biblické hodiny. Proběhne zítra v 18:00. Začínáme číst knihu Job. Ať už stihnete přečíst knihu celou, nebo jen pár kapitol, neváhejte a zítra se k nám připojte. Sejdeme se skrze platformu google meet. Odkaz naleznete v mailech.

Pokud nedostáváte maily s informecemi a odkazy a máte o ně zájem, prosím, dejte nám vědět na husitibrevnov@gmail.com

Přeji všem požehnané velikonoční svátky

Katka

PS: Nezapomeňte se při sčítání lidu přihlásit k Církvi československé husitské 😉 Tady až bude formulář opět fungovat 😀

PF 2021

Rok 2020 je u konce. Přejeme vám všem do toho roku 2021, který vnímáme jako velikou naději, hojnost požehnání, lásky a zdraví a kéž ho prožijeme tak, jak si přejeme 🙂

Těšíme se, že se brzy opět uvidíme osobně ❤

Požehnaný rok 2021 přejí husité z Břevnova 🙏🕊🍾

PES 5

Od 27. prosince (včetně) se ve sboru opět nekonají bohoslužby ani další aktivity.

Vše se přesunuje do online prostoru. Bohoslužby naleznete na Youtube (Husiti Břevnov) i na Facebooku

Bohoslužby v adventu

Už se nám to blíží 🙂 Zatím sice nehoří žádná ze svíček na adventních věncích, ale nálada už dává tušit, že se něco chystá.

Nejen naše země je pořád pod dohledem nějakých těch epidemiologických psů 😉 To ale nevadí, můžeme tento advent i vánoční čas více věnovat skutečné podstatě Vánoc.

Vynechme přeplněné supermarkety a buďme nablízku těm, na kterých nám záleží, kteří nás potřebují. I telefonát se počítá…

Přijďte pak v neděli k nám a pobavme se o Vánocích, o tom, co pro lidstvo znamenal a znamená příchod Krista mezi nás….

1.-4. adventní neděli se sejdeme vždy v 10 hodin (zatím bez zpěvu)

24. prosince, tedy na Štědrý den vás zveme na „půlnoční“ bohoslužbu od 22 hodin (doufáme, že dojde i na koledy)

Pokud s ohledem na epidemiologickou situaci nastanou nějaké změny, budeme Vás včas informovat 🐶😉